Postřehy reprezentanta ČR v badmintonu Petra Koukala z MS v badmintonu 2015

18. srpna 2015 v 7:25 | Petr Koukal |  BADMINTON - SKUHROV NAD BĚLOU

Axelsen byl nad moje síly

16. srpna 2015

Jeden z nejlepších evropských hráčů a bronzový medailista loňského šampionátu v Kodani potvrdil v našem vzájemném utkání roli vysokého favorita.
Vytáhl jsem proti Viktorovi ze sebe to nejlepší, ale nestačilo to. Měl jsem problémy s průvanem v hale a bylo velice těžké držet se soupeřem krok. V prvním setu do stavu 14:14 jsem měl pár skvělých výměn, ale několik taktických chyb a Viktorovo zrychlení vyústilo v 7 bodů v řadě pro něj. Ve druhém setu jsem na pomalejší straně ještě více bojoval s větrem v hale a nemohl jsem najít ideální hru, obzvlášť při výhozech nahoru a tím jsem Viktorovi ještě více otevřel kurt pro jeho skvělé útočné údery. Škoda, že jsem si nemohl na kurtu trochu déle vychutnávat zdejší bouřlivou atmosféru. Pozitivní na tomto zápase je fakt, že moje tělo zůstalo v pohodě i po uklouznutí na začátku druhého setu, které v první chvíli nevypadalo vůbec dobře. Jsem za to rád a věřím, že pokud si udržím formu, dobré výsledky se dostaví.


Na příští dny jsem trochu změnil program. Dnes jsem se byl podívat v hale pouze na finálové zápasy obou singlů. Opět mě nadchla především Carolina Marin, jejíž cesta s talentovaným trenérem Rivasem přinesla během několika let neuvěřitelný výsledek, na kterém se dnes veze celá španělská reprezentace. Je to trochu podobný příběh, jako český biatlon. Potom jsem tady v Jakartě absolvoval ještě poslední trénink a zítra ráno odlétám do Vietnamu, kde budu trénovat s Nguyen Tien Minhem až do začátku Vietnam Open. Musím říci, že zdejší podnebí i asijský styl tréninků mě už trochu zmáhají, ale i tak se snažím maximálně kvalitně připravit nejen na samotný turnaj, ale i na celou podzimní část sezóny.

Díky Všem za podporu!

Z Jakarty zdraví

Petr Koukal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama